Domácí čistírny odpadních vod lze realizovat dvěma způsoby. Pomocí subdodávek, kdy si klient vše zařizuje sám, tedy od hydrogeologické posudku, přes projekt, povolení až samotnou stavbu nebo může využít službu domácí čističky odpadních vod na klíč. Právě takovou jako nově nabízí i společnost Zakra.

Co je služba na klíč

Domácí čistírna odpadních vod na klíč je služba, kdy je pro klienta zpracována celá realizace čistírny od posudku až po zapojení. Služba na klíč v sobě zahrnuje veškeré nezbytné komponenty, které jsou potřeba k používání domácí čističky.

Co tedy čistírna na klíč obsahuje

 

Víme, že vás trápí náročnost celého procesu. Vždyť jen získat domácí čistírnu odpadních vod se skládá minimálně z těchto kroků:

 1. Sehnání projektanta a návrh řešení
 2. Zajištění hydrogeologického posudku, je-li potřeba
 3. Vytvoření projektové dokumentace k ČOV
 4. Oběhávání úřadů a vyřízení povolení k čistírně, které leckdy zabere až 6 měsíců
 5. Objednání správné čistírny
 6. Doprava čistírny k vám domů
 7. Stavba domácí čističky
 8. Zprovoznění čističky

Doposud jsme Vám byli schopni pomoci s prvními 4 kroky. Od roku 2021 vám však rádi pomůžeme s celým procesem. U nás čistička na klíč skutečně znamená žádná starost pro Vás.


Chci ČOV na klíč

Jaká je cena domácí čističky odpadních vod (ČOV) na klíč

Cena domácí čističky odpadních vod na klíč neexistuje jedna pro danou lokalitu. Hlavní proměnné, které vstupují do ceny jsou vzdálenost, vybraný typ čistírny a její příslušenství, případný odvoz zeminy z výkopu nebo například lokální podmínky, kdy je potřeba čističky obetonovat, pokud je v místě spodní vody. 

Nicméně vám rádi poskytneme, alespoň orientační ceník služeb, které nabízíme.

Položka Orientační cena bez DPH
Materiál
Domovní čistírna odpadních vod - Variocomp 31 500,-
Beton 3 300,-
Šalování 2 000,-
Napojení do 5bm nátoku 1 800,-
Napojení do 2bm odtok 900,-
Napojení vzduchu 5bm (bez bourání prostupů do objektů) 500,-
Podsyp pod potrubí 1 000,-
Práce
Bagrování 18 000,-
Betonování 14 000,-
Napojování 3 000,-
Doprava do 20 km
Bagr 4 000,-
Materiál 3 000,-
Osoby 2 000,-

Tato orientační cena nezahrnuje nakládku, odvoz a deponaci výkopu (často najde uplatnění na zahradě) a bourací kladivo na bagr v případě skalního podloží, zprovoznění ČOV a další. 

Nabídka je to skutečně orientační, každou situaci posuzujeme individuálně, po návštěvě stavbyvedoucího. 

Jak probíhá realizace na klíč

Máte-li zájem o 100% bezstarostné dodání domácí čističky odpadních vod na klíč, není nic jednoduššího než nás už dnes kontaktovat. Postup realizaci čistírny na klíč je následující.

Analýza situace a návrh řešení

Nejprve s vámi probereme vaši současnou situaci a navrhneme ideální řešení. Bude nás zajímat, jak chcete nakládat s přečištěnou odpadní vodou, kolik osob žije trvale v jedné domácnosti nebo jaký typ čistírny jste si vybrali (Variocomp nebo Monocomp) a domluvíme si s vámi termín návštěvy naším technikem. 

Připravíme nabídku

V momentě, kdy budeme vědět vše podstatné připravíme vám cenovou nabídku a pošleme vám smlouvu o dílo.

Zajistíme hydrogeologický průzkum

hydrogeolog dělá hydrogeologický průzkum

V případě, že přečištěné odpadní vody budete chtít vsakovat nebo využít pro zálivku bude nezbytné zajistit hydrogeologický posudek. Pošleme k vám hydrogeologa, který posoudí, zda je vsak možný a zároveň vhodný.

Připravíme projekt domovní čistírny

S hydrogeologickým posudkem v ruce už nic nebrání tomu, aby se naši projektanti pustili do práce. Projekt bude hotový nejpozději do 3 týdnů a jeho finální verzi vám zašleme k nahlédnutí.

Vyřídíme povolení k ČOV

S projektem v ruce a s plnou mocí od vás se pustíme do oběhávání úřadů. Umíme povolit čistírnu jak klasickým vodoprávním řízením, tak i populárním ohlášením. Tady na rovinu přiznáváme, že povolení domovní čistírny občas zabere více času než klienti očekávají. Občas trvá povolení vyřídit až 6 měsíců.

Proto jsme v Zakra vyvinuli systém, který hlídá veškeré správní termíny za nás. Po každém našem zásahu, jednání s úřady apod. vám přijde email. V každý moment tak víte, v jaké fázi se vaše povolení nachází. My si tím hlídáme, že povolení nezabere ani o den déle než by muselo.

Domluvíme si termín stavby čistírny a zprovoznění

Po úspěšném vyřízení byrokratického kolečka se s vámi znovu spojíme a domluvíme si termín stavby a doručení čistírny. Čistírnu dovezeme a typicky během 2 dnů ji postavíme. Na konci celého procesu přijede náš technik (autorizovaný společností ASIO) a čističku spustíme.

jak funguje čistička odpadních vod

Jaké čistírny odpadních vod nabízíme a proč

Zakra nabízí u služby na klíč výrobky společnosti Asio a to konkrétně Variocomp a Monocomp. Obě čistírny jsou vhodné pro rodinné domy a nabízejí případně varianty i pro více osob. Velkou výhodou těchto výrobků je i to, že naše společnost je oficiálním servisním střediskem společnosti ASIO, s případnou poruchou vám tak rádi pomůžeme.

Variocomp

Monocomp

domovní čistírna odpadních vod ASIO

Kde službu na klíč nabízíte

Domácí čističky odpadních vod na klíč nabízíme v Plzeňském, Karlovarské, Středočeském a částečně Ústeckém kraji. Další lokality by již nedávali finančně smysl klientům a cena za dopravu by byla zbytečně vysoká.

Máte-li i tak zájem o cenovou kalkulaci mimo tyto lokality, rádi vám nabídku připravíme.


Chci ČOV na klíč

Nejčastější otázky k domácí čističce odpadních vod na klíč

Dotazy k domovní čov
nejčastější dotazy k čistírně odpadních vod na klíč

Co když budu chtít vsak, ale hydrogeologický posudek mi to neumožní

V takovém případě budeme vymyslet jiné řešení. Není-li možné vsakovat přečištěné vody na pozemku, pak zbývá možnost vypouštění do jednotné kanalizace nebo povrchových vod. Není-li ani to možné, pak se musí situace řešit jímkou.

Mohu si objednat jen jednotlivé části z dodávky na klíč například jen projekt

Ano, můžete. Rádi se s vámi domluvíme individuálně, stačí se nám ozvat.

Platí se nějaká záloha, případně jak velká

Ano, záloha bývá v rozpětí 30% až 50% z celkové ceny služby na klíč. 

Kdy je splatná celková cena za realizaci na klíč

Cena za realizaci čistírny nebo septiku na klíč je splatná po dokončení všech prací. Záloha se platí před započetím prací.

Mohu si vybrat jinou domovní čistírnu odpadních vod? ASIO mi nevyhovuje

Ano, můžete. Jen v takovém případě nejsme schopni zajistit dopravu a v některých případech ani zprovoznění. Máte-li vybranou jinou čistírnu odpadních vod, stačí nám dát vědět. Naši nabídku upravíme.

Je možné realizovat na klíč i tříkomorový septik

Ano z pohledu zákona je tříkomorový septik totéž co domácí čistička odpadních vod. Není tedy problém si u nás objednat i realizaci septiku.


  2 replies to "Domácí čistička odpadních vod na klíč od Zakra"

  • Profilový obrázek Jiří Hylš

   Dobrý den, mám zájem o cenovou nabídku domácí čistírny odpadních vod ASIO as-MONOcomp pro 4 osoby. Jednalo by se o dodání, kompletní zapojení čistírny a uvedení do provozu. Jde o novostavbu jednopodlažního bungalovu v Knínicích PSČ 679 34. Jihomoravský kraj, okres Blansko. Projektová dokumentace je vypracována a momentálně je zpracovávána úřadem.

   S pozdravem Hylš

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den pane Hylši,

    Doporučuji se na nás obrátit na emailu projekce@zakra.cz

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.