Jaká je nejlepší domovní čistírna odpadních vod u nás? Český trh domácích čistíren odpadních vod  je plný skvělých výrobků. Skutečně je u nás z čeho vybírat, což může paradoxně působit zmatečně a člověk pak neví jakou čističku vybrat. Po delší době jsme pro Vás opět připravili přehled domovních čistíren odpadních vod, které známe, věříme v jejich kvalitu a především naši klienti si je často vybírají.

Co doporučujeme přečíst před koupí domácí čistírny?

Než se pustíte do samotné koupě domovní čistírny odpadních vod, doporučujeme ještě doplnit znalosti o tyto zdroje, a pokud nejste zrovna čtenáři, můžete nás kontaktovat a získat zdarma konzultaci. Pomůžeme Vám vybrat ideální řešení pro Vaše potřeby.

Před koupí  domovní čističky je dobré vědět…

 


Potřebuji poradit

 

Domovní čistírna odpadních vod: ASIO Variocomp 5K

Stálicí českého trhu je výrobek brněnské společnosti ASIO Varicomp 5K. Jde o výrobek, který za poslední roky prošel nespočtem inovací a najdete ho v tisících domácností v České republice. Pohodlně tato domovní čistírna odpadních vod obslouží 3 až 7 osob a dobře tak poslouží i dvougeneračnímu domu, stejně jako chatě.

Jedná se o jednoduchou domovní čistírnu odpadních vod , kterou prakticky stačí strčit do zásuvky a začít používat. K její realizaci není potřeba obetonování. Koupí Variocomp 5K si kupujete kompaktní čistírnu, která má v ceně všechny nezbytné komponenty a nestane se Vám, že byste na něco zapomněli, navíc za jednu z nejnižších cen na trhu.

Naše zkušenosti s domovní čistírnou Variocomp 5K

Domovní čistírnu odpadních vod Variocomp 5K můžeme s klidným srdcem doporučit. Jde o jednu z nejvyužívanějších čistíren mezi našimi klienty. Jedinou výtkou je snad, že čistírna nelze povolit ohlášením, v případě, že majitel chce vypouštět přečištěné vody do podzemních vod, což lze přehlédnout, protože je možnost povolení přes vodoprávní řízení. Jednoduše jde o kvalitu za rozumnou cenu.

 

Základní parametry čističky Variocomp 5K

 

Domovní čistírna odpadních vod: Aquatec AT6 od AB Plastu

Domovní čistírna odpadních vod AT6 od společnosti AB Plast je stále populárnější volbou mezi majiteli čističek. Její hlavní výhodou je poměr ceny a výkonu. Je ideálním pomocníkem do rodiny pro 6 osob. Její výhodou napříkad oproti Varicompu je certifikát CE, který majitelům umožňuje povolení čistírny přes ohlášení i do podzemních vod. Na českém trhu se na její distribuci specializuje společnost AB Plast.

 

Naše zkušenosti s domovní ČOV AT6

S domovní čistírnou AT6 máme velmi dobrou zkušenost. Jde o druhou nejčastěji vybíranou čistírnu mezi našimi klienty. Čistírna AT6 je kvalitní výrobek prověřený léty praxe se silným distribučním zastoupením. Tzn. že opravy a servis nebudou problém ani v budoucnu. Pokud hledáte spolehlivého pracanta za dobrou cenu je čistička AT6  správnou volbou.

 

Základní parametry čističky AT6

 

Domovní čistírna odpadních vod: ASIO Monocomp

Mladší sestrou oblíbené domovní čistírny odpadních vod Variocomp 5K je čistička z dílny společnosti ASIO Monocomp. Hlavním rozdílem mezi čistírnami je metoda čištění. MONOcomp funguje na tzv. procesu SBR. Čistírna využívá řídící jednotkou k řízení dmychadla a dodává se zařízením srážení fosforu a UV lampou pro ještě dokonalejší přečištění

Navíc má domovní čistírna odpadních vod integrované odvodňovací zařízení, které ukládá přebytečný kal do odděleného prostoru. Práce s kalem se tak stává extrémně jednoduchou. Díky pomoci jutových košů, pak na kal můžete prakticky zapomenout. Tuto domácí čističku ocení také ti, kdo chtějí povolení čistírny vyřídit přes ohlášení a zároveň likvidovat odpad do podzemních vod, Variocomp splňuje nejpřísnější kritéria.

Naše zkušenosti s domovní čistírnou MONOcomp

Pokud domácí čističky odpadních vod hodnotíme podle referencí a především preferencí našich klientů, pak můžeme o MONOcompu s klidem říct, že jde o čistírnu s nejrychleji rostoucí oblibou. Jde o spolehlivý a moderní výrobek, po kterém by měl sáhnout každý, kdo nevybírá jen podle ceny a nevadí mu zaplatit o pár tisícovek navíc. Za to, však získáte kvalitu s bezstarostným provozem.

Základní parametry domácí ČOV MONOcomp 4

Domovní čistírna odpadních vod: Bazénplast SBR Bio

ČOV EKO SBR BIO od společnosti Bazénplast je chytrá čistírna, která byla uvedena na trh již v roce 2012. Čistírna je vybavena plně automatizovaným provozem, jednotlivé fáze a funkce čištění spouští v návaznosti na skutečné množství přitékajících odpadních vod, čímž jsou eliminovány nároky na obsluhu a údržbu a zároveň je zajištěna vysoká účinnost čištění. 

Čistírna je vybavena předřazeným kalovým prostorem a kalojemem, zpětnou recirkulací kalu do akumulace. V základní ceně čistírny je řídící jednotka, která vyhodnocuje jednotlivé fáze a cykly čištění dle skutečného množství přitékajících odpadních vod, jednotka eviduje provozní deník, dále je čistírna vybavena integrovaným prostorem pro možný odběr kvality vyčištěné vody a vstupním komínkem o výšce 40 cm.

Celá ČOV je dodávána jako kontejnerový celek ze vyráběný ze zesílených materiálů  garantujících dlouhodobé vlastnosti a životnost čistírny. O tomto svědčí i váha čistírny, která pro 2 – 6 EO váží 210 kg. 

Naše zkušenosti s domovní čistírnou SBR Bio

Čistírna EKO SBR BIO získala jako první čistírna na trhu kladný výsledek akreditované zkoušky účinnosti ve Výzkumném Vodohospodářském Ústavu T. G. Masaryka v Praze pro požadavky na srážení fosforu.  

Čistička SBR Bio je vhodná pro všechny uživatele, kterým nevadí v pořízení čistírny odpadních vod připlatit trochu více peněz, ale za cenu získat kompletní výrobek s nadstandardní výbavou zajišťující dlouhodobý bezproblémový provoz se zajištěním vysoké účinnosti a minimalizaci nároků obsluhy. 

Základní parametry domácí ČOV SBR Bio

Domovní čistírna odpadních vod: Envi-Pur Bio Cleaner Basic

Co by to bylo za srovnání domovních čistíren odpadních vod, kdyby v něm chyběla značka Envi-Pur. Jihočeská tradice, která na trhu působí již více než dvacet let. Kromě segmentu domovních čistíren odpadních vod se společnost věnuje i řešením likvidace odpadních vod pro města a obce. Její vlajkovou lodí je však čistírna BioCleaner, kterou v našem srovnání uvádíme hned ve 2 variantách. Nejprve začneme s nejlevnější variantou čistírny tzv. Basic.

BioCleaner v provedení Basic běžně dodává domácí čističku odpadních vod se šířkou 6mm, v tomto případě doporučujem sáhnout po variantě 8mm, kterou není potřeba obetonovávat. To oceníte při stavbě samotné čistírny.

Naše zkušenosti s domovní čistírnou BioCleaner Basic

Domovní čistírna odpadních vod BioCleaner Basic je nejjednodušší variantou z dílny Envi-Puru, i tak je zajímavým kompromisem pro klienty hledající funkčnost bez dalších vychytávek. Tuto variantu preferují především klienti, kteří chtějí čistírnu od stabilní značky a nechtějí platit za dražší variantu. Našim klientům často doporučujeme i tuto značku. Škoda jen, že už v této variantě nenabízí Envi-Pur řídící jednotku s režimy chodu, ta je v ceně až u dražší varianty.

 

Základní parametry čističky BioCleaner Basic

 

Domovní čistírna: Envi-Pur Bio Cleaner Optima

Dražší a vybanější variantou značky Envi-Pur je čistírna Bio Cleaner Optima. Ta se od své “chudší sestry” liší jednak šířkou pláště, který je již v základu 8mm a není tak nutné čistírnu obetonovávat a za druhé již zmiňovanou řídící jednotkou Optima s 10 režimy chodu.

 

Naše zkušenosti s domovní čistírnou BioCleaner Optima

Naše zkušenosti s touto čističkou jsou vesměs totožné jako v případě nižší varianty Basic. Za vyšší cenu dostanete kompaktní čistírnu odpadních vod s kvalitní řídící jednotkou. Pokud zvolíte jakýkoliv výrobek od společnosti Envi-Pur nesáhnete vedle. Výhodou značky je, že má širokou síť dodavatelů a vy tak můžete ušetřit nemalé peníze na dopravě.

 

Základní parametry čističky BioCleaner Optima

 

Domácí ČOV: Ekocis EK-S4

Další domácí čističkou, která dobře obslouží všechny zákazníky je výrobek společnosti Ekocis EK-S4. Jde o levnější typ čistírny, který opět funguje na podobném principu jako předchozí konkurenti.  Čistírna využívá principu biologického čištění, kdy za pomocí dmychadla a prokysličování čistí vodu. Čistírna se primárně snaží konkurovat cenou a na trhu patří mezi nejlevnější výrobky.

 

Naše zkušenosti s domovní čistírnou Ekocis EK-S4

Narovinu přiznáme, že konkrétně s tímto typem čistírny nemáme tak velké zkušenosti. Nicméně společnost Ekocis často doporučujeme v případě, kdy zákazník poptává septik do rekreačního objektu. Zcela určitě jde o kvalitní čistírnu a bohužel pro budoucí klienty jde o další velmi podobný typ čistírny bez větší diferenciace oproti konkurenci. 

Základní parametry čističky Ekocis EK-S4

 


Potřebuji poradit

 

Domovní ČOV: Hellstein STMH5

Největší a zároveň nejdražší domovní čistírnou na českém trhu je jednoznačně čistička ostravské společnosti Hellstein STMH5. Pro ni charakteristická velká nádrž na kal, která zajišťuje “bezúdržbovost”. ČOV samozřejmě nemůže být z dlouhodobého hlediska zcela bez údržby, na druhé straně s čistírnou společnosti Hellstein, skutečně nebudete muset, co čtvrt roku volat fekální společnost. Nevýhodou této čistírny mohou pro někoho být jednak rozměry a za druhé cena. Naopak hlavní výhodou je zmiňovaná bezúdržbovost a minimální elektrická spotřeba.

Naše zkušenosti s domovní čistírnou Hellstein STMH5

S touto čistírnou máme nejednu zkušenost. Jde sice o to nejdražší domácí čističku, co si můžete pořídit, ale každá cena má svého kupce. Na druhé straně nutno říci, že jde o kvalitní výrobek, který vám zajistí požadované přečištění. Velmi často je tato domovní čistírna odpadních vod preferovaná u klientů ze Severní Moravy, kde i společnost sídlí.

Základní parametry čističky Hellstein STMH5

 

Domácí čistička: Ekoplast BIOFLOW 6A

Další z řady často kupovaných čistíren je výrobek společnosti Ekoplast BIOFLOW 6A. Jde o klasickou čistírnu fungující na principu mechanicko-biologického přečištění. Jde o velmi podobný výrobek, jako předchozí menší čistírny. Ekoplast však nastavuje přijatelnou cenu za čistírnu a zároveň přidává CE certifikaci, která umožňuje využít ohlášení pro povolení vypouštění odpadních vod do vsaku. Jde určitě o dobrou volbu pro klienty bydlící v okolí Telče.

 

Naše zkušenosti s domovní čistírnou Ekoplast BIOFLOW 6A

Domovní čistírna odpadních vod Ekoplast BIOFLOW 6A jsme do našich projektů zahrnuli pouze několikrát, takže ji tak dobře, jako například výrobky společnosti ASIO a ABPlast neznáme, což ji rozhodně neubírá na kvalitě. Podle dostupných referencí a našich několika klientů jde o výrobek, který se nemusíte bát vybrat. Nespornou výhodou je pak skutečně úsporné dmychadlo, cena za provoz, tak může být jedním z argumentů pro tuto čistírnu.

 

Základní parametry domácí ČOV Ekoplast BIOFLOW 6A

 

Srovnání domovních čističek odpadních vod v ČR

 


Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.