Jak je to s povolením k domovní čistírně odpadních vod? Skutečně potřebujete v rukou držet úřední rozhodnutí, nebo jde postavit a užívat domovní ČOV bez povolení?

Domovní čistírna odpadních vod a zákon

Domovní čistírny odpadních vod jsou podle zákona vodním dílem. Realizace domovní čistírny se proto neobejde bez autorizované projektové dokumentace, povolení stavebního úřadu, vodoprávního úřadu a bez spousty vyjádření zasvěcených oddělení.

Kde se bere motivace mít vlastní domovní ČOV bez povolení? Hlavním důvodem je obava z byrokratického kolečka. Počet potřebných dokumentů a délka řízení skutečně dokáže člověka vyděsit. Ujišťujeme vás ale, že povolení k domovní ČOV skutečně získat lze – ať už sami, nebo s naší pomocí, kdy za vás úřady sami oběháme.


Potřebuji povolení ČOV

TIP: Přečtěte si jak na povolení domovní ČOV

Proč ČOV zrealizovat s povolením?

Za prvé – neporušíte žádný ze zákonů. Nejde jen o možné porušení byrokratických procesů, ale o další důsledky. Pokud chcete vodu z čistírnu zasakovat na svém pozemku, bez úředního povolení (a především předešlého hydrogeologického průzkumu) riskujete, že dojde ke snížení kvality podzemních vod, vegetace nebo dokonce k poškození lidského zdraví.

Za správné fungování čistírny samozřejmě odpovídá vlastník, proto ohlášení i povolení domovní ČOV vyžadují pravidelné kontroly její funkčnosti. V takovém případě už je problém se stavebním úřadem ta nejmenší starost.

Vyplatí se vůbec domovní ČOV bez povolení?

Podle nás se stavba domovní čistírny načerno v žádném případě nevyplatí, a to ani ekonomicky. Pokud budeme uvažovat o nejvíce hospodárné možnosti, kdy si domovní ČOV postavíte sami, třeba s dopomocí rodiny, tak vás realizace vyjde na zhruba 40 000 – 60 000,-.

domovní ČOV bez povolení

Samotné vyřízení povolení stojí několik stokorun. Ano, budete potřebovat ještě autorizovaný projekt (ten seženete již od 6 000,-), ale pak již si můžete vše oběhat sami. Jde tedy maximálně o 10% navýšení pořizovací ceny. Nemá smysl riskovat správní a jiné postihy.

Shrnutí

Změnili jste názor a rádi byste stavbu domovní ČOV realizovali tak, jak to zákony vyžadují? Obraťte se na nás – vypracujeme pro vás projekt domovní ČOV, který obstojí u úřadů a celý proces realizace čistírny značně urychlí. A pokud vás jednání s úřady neláká, není nic jednoduššího než starosti se získáním povolení přenechat nám. 


Kontaktujte nás

domovní ČOV bez povolení
Domovní ČOV bez povolení se skutečně nevyplatí. Obraťte se na nás a realizaci ČOV zvládnete snadno a rychle

Proč využít služeb projekční kanceláře Zakra?

  • Jsme rychlí – Na projekt vaší domovní čistírny nebudete čekat déle než 3 týdny od získání všech podkladů. Dáváme si záležet, abyste termín dokončení projektu ČOV vždy znali dopředu a mohli s ním počítat.
  • Jsme féroví – Cenu projektu domovní ČOV znáte vždy dopředu a v průběhu naší spolupráce se nijak nemění. Pokud budete potřebovat něco předělat nebo se úředníkovi nebude něco líbit, máte tuto předělávku v ceně.
  • Jsme digitální – Pro získání většiny podkladů využíváme digitalizované katastrální mapy, digitální podklady sítí, Google mapy a další nástroje. Naši práci uchováváme v bezpečí cloudu, takže nehrozí její ztráta. Vyvinuli jsme vlastní interní aplikaci, která nám pomáhá vyřizovat povolení k domovním čistírnám odpadních vod, díky čemuž pracujeme rychle a efektivně.
  • Pomůžeme vám vyřídit povolení domovní ČOV – Nechte veškeré starosti s obíháním úřadů na nás a ušetřený čas věnujte své rodině.
  • Umíme také domovní ČOV na klíč – Celý proces realizace domovní čistírny si vezmeme na starost.

Mohlo by vás také zajímat:


Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.