Máte vyhlídnutý krásný pozemek, jenže ouha, nejsou na něj přivedené sítě? Nevadí. Zjistěte, jak na zasíťování pozemku. Vybudování inženýrských sítí je činnost, která se provádí běžně a nejde o raketovou vědu. Měli byste ale vědět, že zasíťovat pozemek není zadarmo a ušetřené peníze za levný pozemek částečně investujete zpátky.

Co znamená zasíťování pozemku

Zasíťování pozemku je činnost, kdy na pozemek přivádíme základní infrastrukturu nutnou pro kvalitní bydlení. Zcela určitě se tak bavíme o: 

Zasíťování tedy de facto znamená, že se vaše nemovitost připojí na již vybudované sítě. Pozemek bez sítí je samozřejmě výrazně levnější než pozemky, které již mohou využívat vybudované sítě. Pokud o koupi takového pozemku uvažujete, vždy začněte tím, že si zjistíte, jak je zasíťované okolí, ať se z úspory nestane černá díra na peníze.


Konzultace a nacenění zasíťování pozemku vodou a odpadem ZDARMA

zasíťování pozemku

Jak zasíťovat pozemek

Cesta k zasíťování vede skrze 3 hlavní kroky. Prvním je zjištění možnosti se připojit na sítě, tedy jednání s konkrétním dodavatelem, kterým může být vodárna, elektrárna či plynárna, a následně ve druhém kroku vytvoření projektové dokumentace a zařízení povolení. Nakonec samozřejmě přichází realizace samotné přípojky. Pojďme si představit každou z přípojek postupně.

 


Potřebuji poradit

Připojení vody: Vodovodní přípojka

Připojení se na síť vodovodu se děje pomocí vodovodní přípojky. Tu definuje zákon jako samostatnou stavbu, jejímž vlastníkem se stává vlastník pozemku. V případě nezasíťovaných pozemků se často situace neřeší přímo vodovodní přípojkou, ale předchází ji prodloužení vodovodního řadu. Jednoduše řečeno odbočení z již vybudované infrastruktury od vodáren. 

K vodovodní přípojce je potřeba projektová dokumentace, kterou vám připraví autorizovaný vodohospodář. Ta je nezbytná k tomu, aby s vámi provozovatel sítě vodovodů uzavřel smlouvu o dodávkách vody. 


Potřebuji projekt

Projekt vodovodní přípojky

Alternativou k vodovodní přípojce je vrtaná studna. Pokud se vám nevyplatí investovat do prodloužení vodovodního řadu, pak právě vrtaná studna je vynikající alternativou, jak si zajistit zdroj pitné a užitkové vody. K vybudování studny je kromě projektu potřeba také hydrogeologický posudek.

Pokud tedy nemáte na pozemku vodu, tak nejprve zjistěte náklady na zasíťování vodovodem. Pokud vodovodní přípojka ekonomicky nedává smysl, pak přichází na řadu studna.


Potřebuji projekt vrtané studny

Připojení odpadu: Kanalizační přípojka

Příběh odpadu je podobný jako v případě vodovodní přípojky. Splašky z vašeho bydlení však v tomto případě bude odvádět kanalizační přípojka. Její definice je upravená taktéž v zákoně o vodovodech a kanalizacích a platí pro ni stejná pravidla jako pro vodovodní přípojku.

I ke kanalizační přípojce tedy budete potřebovat nejprve zajistit projektovou dokumentaci. Často také platí, že na odlehlých místech nestačí jen vyhotovit přípojku, ale je potřeba nejprve prodloužit kanalizační řad. 

Projekt kanalizační přípojky

 

Nedává-li smysl zasíťování pomocí kanalizace, opět primárně z ekonomických důvodů, pak se nabízí alternativa v podobě domovní čistírny odpadních vod. Ta již dnes nabízí plnohodnotnou kompenzaci kanalizační přípojky. Navíc má výhodu v tom, že za domovní ČOV lze přidat akumulační nádrž (retenční), kterou využijete pro následné zalévání zahrady. Jak na to, vám rádi poradíme.


Potřebuji projekt

Připojení elektřiny: Elektrická přípojka

I v tomto případě se zasíťování pozemku provádí pomocí přípojky, která vede elektřinu od distributora. Podle našich zkušeností zabere tento typ přípojky nejvíce času, protože distributoři nejsou zrovna nejrychlejší. Opět se nevyhnete projektové dokumentaci.

Prvním krokem je jednání s distributorem o možnosti napojit se na současnou síť. K tomu můžete oslovit tyto instituce:

 • ČEZ nebo podání žádosti online
 • E.ON nebo podání žádosti online
 • PRE (připojení pro 1 odběrné místo), PRE (připojení pro více odběrných míst)

Připojení plynu: Plynová přípojka

Nakonec samozřejmě zbývá zasíťovat pozemek plynovou přípojkou. I tentokrát jde o napojení na již vybudovaný plynovod a postup je prakticky stejný, jako v případě elektrické přípojky. Poměrně často se ale setkáte s tím, že v obci není plynovod vůbec vybudovaný a od zřízení přípojky budete muset upustit. V opačném případě začněte jedná o přípojce u distributora. 

Cena zasíťování pozemku

Jaká bude cena zasíťování pozemku a vyplatí se investovat do nezasíťované nemovitosti? To je klíčovou otázkou každého potenciálního investora.

Našim čtenářům jsme již do detailu rozkryli náklady na zasíťování vodovodní přípojkou i kanalizační přípojkou. Pojďme si ale všechny položky týkající se nákladů na přípojku připomenout.

zasíťování pozemku

U každé přípojky je potřeba vzít v úvah její délku. Sítě leží v podzemí, a proto se nevyhnete výkopovým pracím, kde velmi záleží na tom, zda se kope přes travnatou louku nebo například přes pozemní komunikaci. Uvedené ceny tedy berte jako orientační.

Cena za zasíťování pozemku vodou a odpadem

Náklady na zasíťování pomocí kanalizační či vodovodní přípojky jsou si velmi podobné. Vzorový ceník zahrnuje prakticky všechny položky, které budete do zasíťování pozemku investovat.

Cena za zasíťování pozemku elektřinou a plynem

U elektrické přípojky narozdíl od té vodovodní a kanalizační vás čeká milé překvapení. Pokud délka přípojky nepřesáhne 50 metrů, pak veškeré náklady nese distributor. Až v případě, že potřebujete přípojku delší, budete muset sáhnout do peněženky.

Plynová přípojka se řídí režimem vodovodní a kanalizační přípojky. Tedy jste nuceni platit veškeré položky od projektové dokumentace až po výkopové práce a materiál. Pro představu tak můžete nahlédnout do ceníku výše.

Co je potřeba k zasíťování pozemku

Všechny typy přípojek sloužící k zasíťování pozemku mají jedno společné, a to je proces, kterým se dostanete k jejich úspěšnému získání. Čekají vás tedy tyto kroky:

 1. Analýza současných sítí a odhad nákladů
 2. Dává-li investice smysl, pak nastupuje jednání s konkrétním distributorem o podmínkách připojení se na síť
 3. Projektová dokumentace od autorizovaných inženýrů
 4. Povolení přípojky
 5. Vybudování přípojky
 6. Podpis smlouvy s distributorem a kolaudace přípojky

zasíťování pozemku

Prodloužení vodovodního a kanalizačního řadu

Rádi vám pomůžeme s jednoduchým zasíťováním pomocí přípojek (vodovodní a kanalizační), ale jsme připraveni pomoci také se zasíťováním větších pozemků. Velmi často například pomáháme zasíťovat louky, které se investor chystá proměnit v stavební parcely. V takovém případě nejde již jen o přípojku, ale je nejprve potřeba prodloužit kanalizační či vodovodní řad, kterým se připojíte k již vybudovaným sítím. Takovému úkonu navíc předchází geologické zaměření, které jsme schopni zprostředkovat.


Kontaktujte nás a využijte konzultaci ZDARMA


  140 replies to "Jak na zasíťování pozemku"

  • Profilový obrázek Jakub Grund

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat kolik by stálo „rychlým odhadem“ včetně povolení a dokumentace přibližné zasíťování pozemku, který je nezasíťovaný. Vzdálenost elektrické, vodovodní a kanalizační sítě od pozemku je cca. 100 m.

   Děkuji předem za veškeré informace.

   S přáním krásného dne Ing. Jakub Grund

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den pane Grunde, zasílám Vám nabídku na email. Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

    • Profilový obrázek Alice Tlapáková

     Dobrý den, vážený pane Krausi,

     mohla bych poprosit zaslání též nabídky, na kterou se tázal pan Grund?
     Děkuji předem za poskytnuté informace.

     S pozdravem a přáním pěkného dne
     Alice Tlapáková

     • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

      Dobrý den, paní Tlapáková,

      Posílám odpověď na email.

      Děkuji a přeji pěkný dne,
      Michal Kraus

      • Profilový obrázek Jiří Buryan

       Dobrý den a díky za krásně zpracovaný web. Mohl bych Vás také poprosit o zaslání e-mailu, který jste zasílal panu Grundovi? Děkuji, Jiří Buryan

      • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

       Dobrý den, pane Buryane,

       Posílám odpověď na email.

       Děkuji a přeji pěkný dne,
       Michal Kraus

      • Profilový obrázek Michaela Tůmová

       Dobrý den, mohu také poprosit o zaslání e-mailu výše zmíněného?
       Předem děkuji za odpověď.

       S pozdravem
       Michaela Tůmová

      • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

       Dobrý den,

       ano posíláme 🙂

       Tým Zakra.

      • Profilový obrázek Miroslav Špaček

       Dobrý den, prosím o stejnou nabídku. Děkuji mnohokrát. MŠ

      • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

       Dobrý den,

       ano posíláme email.

       Tým Zakra

      • Profilový obrázek Lucie Ferfecká

       Dobrý den,

       mohu Vás také požádat o zaslání cenové nabídky?

       Mnohokrát děkuji.

       LF

      • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

       Dobrý den,

       mohu požádat o bližší specifikaci na email projekce@zakra.cz?

       Michal Kraus

      • Profilový obrázek Petr Borský

       Dobrý den,
       mohu poprosit také o přeposlání orientační ceny za 100m zasíťování pozemku (voda, splašková + dešťová kanalizace, plyn a elektro)?
       Děkuji

      • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

       Dobrý den,

       Odpověď posílám email. Jen upozorňuji, že při těchto vzdálenostech velmi pravděpodobně nepůjde o přípojky, ale prodloužení řadu.

       Tým Zakra

      • Profilový obrázek Ana Jeníková

       Dobrý večer,

       mohla bych také poprosit o zaslání e-mailu nabídky, na kterou se ptal pan Grund?

       Děkuji a hezký zbytek dne.

      • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

       Dobrý den,

       ano, posíláme.

       Tým Zakra

   • Profilový obrázek Filip

    Dobrý den,

    Mohl bych taky požádat o přibližnou cenovou nabídku inženýrských sítí, mám podobnou vzdálenost kolem 100m

    • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

     Dobrý den, odpověď jsme zaslali na email.

     Děkujeme,
     Tým Zakra

  • Profilový obrázek Zuzana Dauthová

   Dobrý den, mohla bych požádat o odhad ceny zasíťování pozemku? Vzdálenost cca 120m, výkopové práce bychom prováděli svépomocí. Děkuji Dauthová

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den paní Dauthová,

    Jaké všechny sítě chcete k pozemku připojit?

   • Profilový obrázek David Gellrich

    Dobrý den, mohl bych požádat o odhad ceny zasíťování pozemku? Vzdálenost cca 115m

  • Profilový obrázek Karel

   Dobrý den, měl bych otázku. Sítě jako plyn a voda a elektřina a odpady vedou na hranici pozemku. Jaké prosím budou mě náklady na zřízení těchto přípojek. Stačí hrubý odhad. Děkuji

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den pane Karle,

    Děkujeme za Váš dotaz. Jak dlouhá je trasa od hranice pozemku k samotné nemovitosti ?

  • Profilový obrázek Radim

   Dobrý den, mohl bych požádat o hrubý odhat zasíťování pozemku, kde by se nepočítaly výkopové práce. Síťe jsou zhruba 60m od pozemku. Jednalo by se o elektrické, vodovodní a kanalizační síťe. Děkuji předem

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    nabídku na projekt a povolení jsme Vám zaslal na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

    • Profilový obrázek Žaneta

     Dobrý den,

     mohu Vás požádat o zaslání stejného odhadu avšak včetně výkopových prací?

     Děkuji a jsem s pozdravem

     • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

      Dobrý den,

      Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám odpověď na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem k vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

      Děkuji a přeji pěkný dne,
      Michal Kraus

  • Profilový obrázek Karel

   Dobrý den, prosím Vás, chtěl bych se zeptat, jestli byste mi poslal nabídku na připojení všech 4 sítí na vzdálenost 50 m.
   Děkuji moc.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    nabídku na projekt a povolení jsme Vám zaslal na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Tomáš Budka

   Dobrý den,

   Chtěl bych vás poprosit o odhad ceny (alespon přibližně) za zasíťování pozemku. Chtěli bychom připojit kanalizaci, vodu, elektřinu a plyn. Všechny stávající přípojky se nachází cca 50 metrů od místa které bychom chtěli připojit a neměl by být problém se na ně připojit. Jde mi skutečně jen o cenu abychom věděli zda má smysl nechávat zpracovávat projekt a následně na tomto pozemku stavět.

   Předem moc děkuji za pomoc.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Poslali jsme Vám email.

    Děkuji za dotaz a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Alex

   Dobrý den, mohu poprosit o odhad, kolik by stálo připojení se k elektřině, kanalizaci a vodě? Přípojky jsou cca 200 m od hranice pozemku. Děkuji za odpověď

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den pane Pavlíku,
    Děkuji za dotaz. Kolegyně se s Vámi spojí. Abychom mohli říci alespoň orientační cenu, budeme potřebovat vědět více.

    Děkuji a přeji pěkný den, Michal Kraus

   • Profilový obrázek Renata Strachotová

    Dobrý den, můžu přibližnou cenu El. přípojky pokud je vzdálena 230m v případě že pro vodu zvolíme studnu a pro odpad ČOV.
    Děkuji
    Renata Strachotová

    • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

     Dobrý den paní Strachotová,

     Moc se omlouvám, ale elektrické přípojky zatím naše společnost nenabízí, nejsme tedy schopni říci přibližnou cenu.

     Děkuji za pochopení a přeji pěkný den,
     Michal Kraus

  • Profilový obrázek Michal Ondráček

   Dobrý den,

   zajímalo by mě jaká by byla přibližná cena síťování pozemku, tj. k připojení stavájící síťi. Délka je cca 45metrů. Jedná se o rovinatý, jílovitý pozemek. Chtěli bychom inženýrské sítě (splaškovou a dešťovou kanalizaci, plyn a el. vedení).

   Děkuji za odpověď.

  • Profilový obrázek Michal

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jakou částku by vyšlo zasíťovat pozemek (el. vedení, plyn, odpad a přívod vody) na pozemek. Jedná se o cca 45metrů. jílovýtého rovinatého pozemku.

   Děkuji za odpověď.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Děkuji. Odpověď posíláme do emailu 🙂

    Přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Aneta

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat kolik by stálo včetně povolení a dokumentace přibližné zasíťování pozemku, který je nezasíťovaný. Vzdálenost elektrické, vodovodní a kanalizační sítě od pozemku je cca. 300 m.

   Děkuji předem za odpověď

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Moc děkuji za dotaz na zasíťování pozemku. Průměrnou kalkulaci zasílám do emailu.

    Děkuji a přeji fajn den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Kamil

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jakou částku by vyšlo zasíťovat pozemek (el. vedení (do 50m), plyn (20m), přívod vody(80m)) na pozemek. Jedná se o trasu rovinatou, jílovýtou. Výkop vody by byl přes „příjezdovou“ cestu od souseda která je vysypaná pouze štěrkem.

   Děkuji za odpověď.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Moc děkuji za dotaz na zasíťování pozemku. Průměrnou kalkulaci zasílám do emailu.

    Děkuji a přeji fajn den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Olga Vremská

   Dobrý den,
   Chtěla bych se zeptat kolik by stálo zasíťovat pozemek? Stačí aspoň orientační cena. Chtěli bychom pouze vodu, Elekřinu a odpadní jímku nebo čističku odpadních vod. Vše je kousek od pozemku u vedlejších domů

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji klidné prožití svátků,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Michal S.

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na cenu zasíťovaní pozemku – voda, kanalizace, elektřina při vzdálenosti možného napojení 30m od hranice pozemku. Děkuji, Michal S.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji klidné prožití svátků,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Miroslav

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat a zároveň Vás poprosit o vypočítání zasíťování pozemku, kdy přípojky jsou ve vzdálenosti cca 45 metrů, kdy povrch pozemku je travnatý. Jedná se mi hlavně o vodovod, elektřín a případně plynu. 🙂
   Dále jsem se chtěl zeptat i na odpadní jímku případně čističku odpadních vod.

   Děkuji za odpověď, přeji příjemný den. 🙂
   Miroslav S.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Poslal jsem Vám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Martin

   Dobrý den,
   zajímal by mne rozpočet na připojení pozemku vodovodní řád 65m devadesátkou a kanaliazační řád 250m. Případně zda se už nevyplatí čistička. Nebo přečerpávání a zkrácení na 170m. Děkuji.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Poslal jsem Vám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Markéta

   Dobrý den, chtěla bych poprosit o odhad ceny připojení sítí v případě že: elektřina, voda, plyn je vzdálená od hranice pozemku 75m a kanalizace 30m.
   Moc děkuji!

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Poslal jsem Vám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Michal

   Dobrý den,chtěl bych vás požádat o hrubý odhad ceny elektrické přípojky k pozemku vzdálenost je cca 450m výkop travnatý a jaké jsou možnosti svépomocí.Děkuji za odpověď Wejmelka

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Děkuji za dotaz. Bohužel relevantní kalkulaci jsme schopni dát pouze k vodovodní či kanalizační přípojce. Na elektřinu nejsme experti.
    Děkuji za pochopení,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Jirka

   Dobrý den,
   zaujala by mě orientační cena na zasíťování pozemku. Sítě jsou vzdálené 200m. Pozemek je rovinatý.
   Předem děkuji za odpověď.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Poslal jsem Vám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Hrdinka Aleš

   Dobrý den. Mám zájem o kalkulaci realizace veškerých zde jmenovaných úkonů. Rád bych o nějakou odezvu, kde bych sdělil místo a hrubý odhad vzdálenosti.

   Děkuji

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Můžete nám poslat detail na email:projekce@zakra.cz?

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Táňa

   Dobrý den,chtela bych se zeptat na jakou částku by vyšlo zasíťovat pozemek elektr.vedení,plyn,odpad a přívod vody na pozemek.Jedna se o cca 200 metru.

   Děkuji za odpověď

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji klidné prožití svátků,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Mrkva Tony

   Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jakou částku by vyšlo zavést na pozemek elektřinu. Jedna se o cca 250 metrů.

   Děkuji za odpověď.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Děkuji za Váš komentář, bohužel naše společnost se věnuje pouze vodě a kanalizaci. Kalkulaci pouze na elektřinu dát neumíme. Děkuji za pochopení a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Adam

   Dobrý den,

   mohu poprosit o hrubý odhad připojení se k elektřině, kanalizaci a vodě?

   Přípojky jsou cca 150m od hranice pozemku.

   Předem děkuji za odpověď

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Marie Mikošková

   Dobrý den, prosím o odhad ceny zasíťování pozemku – voda, kanalizace a plyn vzdálené cca 70 m + šířka silnice, ve které jsou současně IS (existující sítě jsou vedené v asfaltové silnici, k pozemku bude přiváděno zatravněnou plochou). Děkuji. S pozdravem

   Marie Mikošková

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Olga

   Dobry den, chtela bych se zeptat na odhad ceny zasitovani pozemku (jedna se nam o eletriku, vodu a kanalizaci), kdyz site vedou pod silnici od pozemku vzdalene do 10 metru, site budou tedy tazene od silnice pres zatravenou plochu.
   Dekuji

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

   • Profilový obrázek Markéta Novosadová

    Dobry den, rada bych se zeptala na orientacni odhad zasitovani pozemku, vse je vzdaleno od pozemku 60 m, pripojka by vedla pres zatravnenou plochu, jde o vodu, kanalizaci, elektrinu a plyn. Moc dekuji za odpoved.

    • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

     Dobrý den,

     Odpověď Vám zasílám na email.

     Děkuji a přeji pěkný den,
     Michal Kraus

  • Profilový obrázek barbora

   Dobrý den, kolik by stálo připojení na vodu, elektriku a plyn cca 200m?? Kanalizace tu není – takže by se musela udělat čistička.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď Vám zasílám na email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Veronika Lužová

   Dobry den,
   mohla bych poprosit o radu – kolik by stalo zasitovani 10 pozemků – jedna se o pozemky (vzdy 10m) vedle sebe, celkove tedy 100m. Na kraji 1. pozemku jsou vyvedeny veskere pripojky, my bychom potrebovali pro kazdy z techto 10 pozemku pripojku.

   Predem dekuji za radu a preji pekny den

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Pavel Holešínský

   Dobrý den,
   rád bych se Vás zeptal, kolik by prosím stálo připojení na vodu, kanalizaci a elektřinu? Nejbližší přípojky jsou 80 m vzdálenené od našeho pozemku. Přípojka by vedla přes zatravněnou plochu.
   Moc děkuji

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Pavel Rozsypal

   Dobrý den,
   potřeboval bych vypočítat zasíťování pozemku, prosím. Přípojky jsou ve vzdálenosti cca 50m. Jedná se o vodovod, elektřinu a odpad. Povrch je travnatý.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Jan Zelenka

   Dobrý den,

   rád bych se Vás zeptal na přibližný odhad ceny připojení vody a kanalizace. Vodovod je vzdálený necelých 20 metrů a kanalizace přibližně 100 metrů.

   Děkuji za odpověď a přeji hezký den
   Jan Zelenka

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Ivana Rožnovská

   Dobrý den pane Mgr. Krausi,
   potřebovala bych vypočítat zasíťování pozemku, prosím. Přípojky jsou ve vzdálenosti cca 50-60m. Jedná se o vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. Povrch je travnatý, mírný svah.
   Děkuji

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Kronerová

   Dobrý den,
   Chtěla bych Vás moc poprosit o odhad ceny zasíťování pozemku – voda, elektřina, kanalizace, plyn vzdálené 60m. Cesta je polní bez asfaltu, poté pozemek je na zatravněné ploše.

   Mnohokrát děkuji předem
   Kronerova

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Igor

   Dobry den, mohu poprosit o odhad ceny zasitovani pozemku 140m od soucasnych siti?
   Slo by o elektrinu, vodu, odpad.
   Take by bylo nutne vybudovat prijezdovou cestu.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Lenka

   Dobrý den,
   mohu Vás prosím požádat o zaslání odhadu ceny zasíťování pozemku? Přípojky jsou vzdálené cca 250m. K pozemku vede polní cesta.
   Předem děkuji.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Iva Skálová

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat kolik by stálo „rychlým odhadem“ včetně povolení a dokumentace přibližné zasíťování pozemku, který je nezasíťovaný. Vzdálenost elektrické, vodovodní a kanalizační sítě od pozemku je cca. 140m.

   Děkuji předem za veškeré informace.
   S Pozdravem
   Iva Skálová

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Lucia

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat kolik by stálo včetně povolení a dokumentace přibližné zasíťování pozemku, který je nezasíťovaný. Vzdálenost vodovodní a kanalizační sítě od pozemku je cca. 300 m.
   Děkuji předem za odpověď

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Mikulová

   Dobrý den,
   je postup a potřebná dokumentace totožná, pokud chceme pouze el. přípojku na zahradu bez plánované výstavby domu apod.?

   děkuji

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    ano, ale bohužel my se elektrickým přípojkám nevěnujeme.

    Děkuji za pochopení

  • Profilový obrázek Michaela

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat kolik by stálo včetně povolení a dokumentace přibližné zasíťování pozemku (všechny sítě), jedná se o polovinu parcely/zahrady, která je oddělena od stávající stavby mezi zastavěnými ulicemi. Vzdálenost sítí odhadem do 50 m.
   Děkuji předem za odpověď.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Eva

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat kolik by stálo včetně povolení a dokumentace přibližné zasíťování pozemku, který je nezasíťovaný. Vzdálenost vodovodní site od pozemku je cca. 200 m.
   Dekuji za odpoved

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Martina

   Dobrý den,
   ráda bych se zeptala, kolik by stálo zasíťování pozemku (voda, kanalizace, elektřina), včetně projektové dokumentace a povolení? Vše je vedeno v ulici na hranici pozemku, délka od plotu k novému domu bude přibližně 15 m.
   Moc děkuji,

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Tibor Svatoň

   Dobrý den,
   mohu se zeptat na odhad zasíťování pozemku(voda, elektřina a kanalizace).Vzdálenost je cca 50 m.
   Děkuji za odpověď

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Michaela

   Dobrý den,

   mohla bych poprosit o orientační odhad vybudování sítí?
   Jednalo by se o prodloužení vodovodního a kanalizačního řádu, ne jen přípojka, cca 100 metrů přes travnatou plochu.

   Předem děkuji.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    V případě kanalizačního a vodovodního řadu bohužel nelze cenu říci jen podle metrů, ale je nejprve potřeba udělat geodetické zaměření případně poslat více detailů.
    Děkuji za pochopení a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Barbora Celerinová

   Dobrý den, mohl by jste mi prosím poslat na email jaká by byla cena zasitovani pozemku(elektřina, plyn, voda, kanalizace) v případě, že je poslední přípojka 180m, travnatá cesta na výkopové práce a mírně do kopce.
   Mockrát děkuji Celerinová

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den paní Celerinová,

    Ve vašem případě zcela jistě nepůjde o přípojku, ale prodloužení řadu. Bude potřeba nejprve provést geodetické zaměření, ale při této vzdálenosti zcela jistě půjde o částku v jednotkách miliónů.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Eva Matějová

   Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, na kolik by vyšlo zasíťování pozemku, kdy elektřina, voda i plyn jsou na hranici pozemku. Takže by se jednalo cca o 20metrů do středu pozemku, kde bude dům.

   Děkuji moc za odpověď.
   Matějová

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Jurišová

   Dobrý den,
   chtěla bych Vás poprosit o informaci, na kolik by vyšlo zasíťování pozemku, kdy:
   – elektřina do 45 m,
   – plyn 45 m,
   – voda 50 m (přes chodník),
   – kanalizace 55 m (přes silnici a chodník).
   Půjde o nová připojení ze sítě, žádné „budníky“ a tak tu nejsou. Výkopové práce budeme provádět svépomocí.

   Děkuji moc a přeji Vám krásný den,
   Jurišová

   • Profilový obrázek Jurišová

    Možná jen doplním, jedná se o rovinatý pozemek. Děkuji, Jana Jurišová

    • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

     Dobrý den, paní Jurišová,

     Posílám odpověď na email.

     Děkuji a přeji pěkný dne,
     Michal Kraus

  • Profilový obrázek Tereza

   Dobrý den,
   ráda bych Vás požádala o hrubý odhad ceny za realizaci dotažení inženýrských sítí/řádu (voda, kanalizace a plyn) ke stavebnímu pozemku. Elektřina je na pozemek čerstvě dotažena. Pozemek je vzdálen cca 120m, povrh je zcela rovný písčito-hlinitý.
   Projektovou dokumentaci máme vypracovanou i schválenou, čili mi jde skutečně jen o náklady spojené s realizací.
   Děkuji a hezký den,
   Tereza

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den, Terezo,

    Posílám odpověď na email.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Tibor Kapoun

   Dobrý den,

   mohl bych poprosit o přibližnou nabídku včetně veškeré dokumentace a projektu na zasíťování pozemku? Vzdálenost elektrické, vodovodní a kanalizační sítě od pozemku je cca. 100 m.

   Předem děkuji,
   Tibor Kapoun

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám odpověď na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem k vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Vladimír

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat na cenu zasíťování pozemku (voda, kanalizace, plyn, elektřina). Pozemek se nachází na poli, ve vzdálenosti 32 m od stávajících sítí. Předpokládám, že bude nutné zbudovat hlavní vedení až k pozemku a následně odbočku k vlastní stavbě (dalších 8 m). Nebo je nutné sítě dovést až na konec stavebního pozemku a tedy přes celou šíří pozemku, podel cesty? (32 m + 15 m)
   Jde mi o cenu projektu i realizace.
   Děkuji a hezký den,
   Vladimír

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Kolegyně se s Vámi spojí a připraví vám nacenění na projekt takové zakázky.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Weiss

   Dobrý den,

   máme několik pozemku, kdy první je napojen na veškeré sítě, ale potřebovali bychom sítě “prodloužit” o cca 100m až na poslední pozemek na kraji obce, kde bychom chtěli dům. Mohu poprosit o orientační cenovou nabídku voda, elektřina, plyn a tlaková kanalizace?

   Děkuji Weiss

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem ke vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Andrea Kosková

   Dobrý den pane magistře,
   mohu se zeptat na odhad zasíťování pozemku(voda, elektřina a kanalizace)?.Vzdálenost je cca 70 m přes asfaltovou komunikaci.
   Děkuji za odpověď, jsem s pozdravem A Kosková.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem ke vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek David Hladil

   Dobrý den,

   Chtěl bych se zeptat, kolik by stála přípojka vody a kanalizace 150m a elektřiny 100m. Je to všechno v jednom směru, pouze elektřina je trochu blíž. Povrch je nezpevněná komunikace- louka.

   Děkuji
   S pozdravem
   David Hladil

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem ke vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Schneiderová

   Dobrý den,

   chtěla bych Vás poprosit o odhad ceny za zasíťování pozemku. Chtěli bychom připojit kanalizaci, vodu, elektřinu a plyn. Všechny stávající přípojky se nachází cca 50 metrů od místa, které bychom chtěli připojit.

   Předem moc děkuji.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem ke vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Martina Sedláčková

   Dobrý den pane Kraus , mohla bych vás také poprosit o zaslání naceneni připojení sítí a výkop kanalizace ?? Předem moc děkuji a přeji hezký den 😁 Sedláčková.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    ano posílám.

    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Patrik

   Dobrý den, chtěl bych zasíťovat pozemek a zajímala by mě přibližná cena, bylo by možné nacenění? Voda je 100 m, kanalizace ve formě septiku a elektřina ve vzdálenosti 120 m. S tím, že výkopové práce by jsme si udělali svépomocí, děkuji za odpověď

   Předem díky moc
   Patrik

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Orientační nacenění zasíťování pozemku posílám na email. V tomto případě jen upozorňuji, že vzhledem ke vzdálenosti nemusí jít o připojení, ale prodloužení řadu.

    Děkuji a přeji pěkný dne,
    Michal Kraus

  • Profilový obrázek Ivana Sochová

   Dobrý den,
   chtěla bych se zeptat jaké budou přibližné náklady na přivedení všech sítí (voda, kanalizace, elektro, plyn) k domu, z přípojky na hranici pozemku. Vzdálenost od stavby max. 10 metrů.
   Děkuji za odpověď, Sochová

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    ano posíláme 🙂

    Tým Zakra.

  • Profilový obrázek Magda Horáková

   Vážený pane inženýre, děkuji za Vaše stránky. Prosím o orientační nacenění zasíťování pozemku. V současné době je elektřina ve vzdálenosti 130 m, voda a kanalizace ve vzdálenosti 250 m. Výkopové práce by byly ve štěrkem zpevněné cestě. A prosím i o variantu vést pouze elektřinu a k tomu vrtaná studna + ČOV. Moc děkuji.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď posílám email. Jen upozorňuji, že při těchto vzdálenostech velmi pravděpodobně nepůjde o přípojky, ale prodloužení řadu.

    Tým Zakra

  • Profilový obrázek Jana Mihalyiova

   Dobry den, mohl byste mi prosim zaslat orientacni naceneni zasitovani pozemku/vice pozemku (pole/travnata rovna plocha), kde vzdalenost siti je cca 180 m? Jednalo by se o vsechny dostupne site a vybudovani komunikace. Pokud by bylo nutne i geodeticke zamereni, neznate priblizne cenu tohoto zamereni? Je nas asi 5 vlastniku pozemku a na naklady se budeme skladat, takze nam nevadi ze pujde o vetsi castku, ale potrebovali bychom nejaky kvalifikovany odhad teto castky, jestli jsme vubec schopni ji zainvestovat. Pripadne me prosim kontaktujte na emailu janapre@gmail.com.
   Dekuji,
   S pozdravem,
   Jana M.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď posílám email. Jen upozorňuji, že při těchto vzdálenostech velmi pravděpodobně nepůjde o přípojky, ale prodloužení řadu.

    Tým Zakra

  • Profilový obrázek David Gellrich

   Dobrý den, mohl bych požádat o odhad ceny zasíťování pozemku? Vzdálenost cca 115m

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Odpověď posílám email. Jen upozorňuji, že při těchto vzdálenostech velmi pravděpodobně nepůjde o přípojky, ale prodloužení řadu.

    Tým Zakra

  • Profilový obrázek Josef Suk

   Dobry den, prosím o orientační nabídku zasíťování pozemku ca 5500m2, který hodláme rozdělit na 5 parcel, komunikace ca 100m předpokládáme ca 700m2. Sítě jsou přivedeny na hranici přes cestu která je upravena prosívkou vzdálenost dle cesty k jednotlivým parcelám ca 100m. Jedná se mi o všechny dostupné sítě a vybudování komunikace, pravděpodobně též do fáze prosívky. Bude asi potřeba hydrant a možná i lampa veřejného osvětlení
   Děkuji, případně jsem k dispozici na 773882569 nebo na emailu suk.straz@seznam.cz

  • Profilový obrázek Josef Suk

   Dobry den, prosím o zaslání orientační cena na zasíťování pozemku ca 5500m2, který by měl být rozdělen na 5 parcel. Sítě se nacházejí před pozemkem v cestě upravené prosívkou.
   Jednalo by se o zasíťování a vybudovaní cesty ca 100m. Bude pravděpodobně nutné zabudovat hydrant a veřejné osvětlení. úpravu cesty uvažujeme též do prosívky.
   Pokud by bylo ještě třeba něco doplnit, kontaktujte na emailu suk.straz@seznam.cz nebo na 773 882 569
   Dekuji Suk.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den pane Suku,

    odpovězeno viz. email.

    Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.