Domácí čistírny odpadních vod (ČOV) patří v posledních letech ke stále častěji vyhledávaným řešením odpadů u nemovitosti. Jejich výhody oproti tradičnějším způsobům, jako je septik či žumpa, jsou nesporné. Domácí ČOV nejenže odpadní vody přečistí až z 97%, ale také ve spojení s retenční nádrží umožní využít vodu třeba pro zalévání zahrady či splachování toalety. Zajímá vás, jaká je cena domácí ČOV? 

Co vše zahrnuje cena domácí ČOV?

Pořízení domácí ČOV neznamená jen koupi nové čistírny, ale i spoustu dalších nákladů, které možná nejsou na začátku vidět. Abyste mohli ČOV spustit, budete si muset projít relativně dlouhou přípravou. Pojďme si to jednoduše shrnout. Ve svém rozpočtu byste měli počítat s následujícími položkami:

  • Projekt ČOV
  • Povolení ČOV (případně inženýring)
  • Koupě domácí ČOV
  • Výkopové a stavební práce
  • Instalatérské práce

Přípravná fáze: Přemýšlíme o domácí ČOV

Pokud se nacházíte v této fázi, doporučujeme nějakou dobu věnovat výběru domovní ČOV. K tomu jsme připravili obsáhlý článek, který vám poradí, jak vybrat domovní ČOV. Nebo se jednoduše ozvěte nám, rádi vám s výběrem domácí ČOV pomůžeme.

V momentě, kdy máte vybráno, je už skutečně na čase poptat projektanta. S tím je vhodné celou situaci konzultovat, rozhodnout se, jak vypouštět přečištěné vody a případně poptat hydrogeologa.

Počítejte, že tato fáze vás vyjde na 8-12 tisíc korun.


Potřebuji projekt ČOV

Budovací fáze: Kopeme jámu

Tato fáze nastává v momentě, kdy máte hotový projekt, vybranou domácí ČOV a vyřízené povolení. Zde záleží na vás, zda vezmete do ruky krumpáč a lopatu nebo si na to raději objednáte dělníky či stavební firmu. Je potřeba připravit místo, kam bude ČOV usazena.

Finální fáze: Spuštění domácí ČOV

Ve finální fázi přichází výběr a koupě samotné čistírny. V tento moment by neměly převládat úvahy o tom, kde ušetřit. Domácí ČOV je něco, co chcete, aby vám sloužilo dlouhá léta. Navíc jde o systém, který vás zbavuje odpadu v extrémní blízkosti vašeho bydlení.

Za nás, a to nejsme výrobci a ve výsledku nám může být jedno, jakou ČOV do projektu dáme, doporučujeme koupi u jednoho z tradičních výrobců. Konkrétně neuděláte chybu, pokud sáhnete po výrobcích od společností, jako je AB Plast, ASIO, Hellstein nebo Envi-Pur.

Výhodou těchto společností je, že dokáží jednak konkurovat cenou, za druhé mají kvalitní týmy, které neustále posouvají kvalitu výrobků a procesů čištění, a zároveň jsou vám schopni poskytnout bezproblémový a kvalifikovaný servis.

Nezapomeňte na projekt domovní ČOV

Na projektovou dokumentaci se často zapomíná, resp. klienti s ní často nepočítají v původním rozpočtu. Projekt je nezbytný k tomu, aby vám úřad ČOV povolil a vy jste ji mohli začít používat.

Co taková projektová dokumentace obsahuje se dočtete v tomto článku. Rozhodně nejde o něco, co by se dalo připravit na kolenou. Na projekt je dobré počítat minimálně s 6 000,-. Za zvážení pak také stojí, zda si k projektu neobjednat vyřízení veškerých povolení a oficialit.

Jde o práci, která vás bude trápit 2-4 měsíce, relativně byrokratický proces, plný dokládání různých dokumentů, prohlášení atd. Koneckonců to, jak získat povolení k domovní ČOV, jsme sepsali v tomto článku.

Cena domácí ČOV – srovnání

Pro naše klienty a čtenáře jsme připravili přehledné srovnání domácích ČOV. Jednoduše můžete porovnat pět nejčastěji vybíraných domácích čistíren našich klientů a zjistit, jaká je cena domácí ČOV, která by se vám líbila.. Pokud byste potřebovali pomoci s výběrem nebo projektem, neváhejte se na nás obrátit.

 

Nejnovější srovnání domovních čistíren odpadních vod

domovní čistírna odpadních vod - srovnání

 


Potřebuji projekt ČOV


Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.