Když jsme se začali zabývat trhem domovních čističek odpadních vod, velmi nás trápilo, že neexistuje jejich praktické srovnání. Něco, co by vám rychle řeklo: “Jasně, tohle je moje volba”. Jedinou možností výběru představuje filtrování na e-shopech, které ale nezohledňuje všechny důležité aspekty domovních čističek.  Z toho důvodu jsme se sami rozhodli přiložit ruku k dílu a vytvořit pro vás velké srovnání domácích ČOV (2019). Rádi Vám také poradíme, jak vybrat domácí čistírnu odpadních vod.

Naše vlastní srovnání domovních čistíren odpadních vod (ČOV)

Podobný problém jako klienti řešili i naši projektanti. Čas od času si klient vybere projekt méně známé značky a my zjišťujeme, zda například daný typ vyhovuje vsaku do podzemních vod nebo zda s ČOV nebude mít problém úředník na odboru životního prostředí.

Dali jsme proto dohromady nejznámější typy a nejčastěji využívané domácí čistírny odpadních vod na trhu. Naše srovnání domovních ČOV zahrnuje následující typy:

 • ASIO VARIOcomp-5K
 • ASIO IDEAL-PZV
 • Envipur BioCleaner 6 Basic
 • Aquatec AT6
 • Aquatech micro JA 0,75

Také víme, že naše klienty trápí pořizovací a budoucí náklady na provoz. Především ekonomická stránka věci je to, co často rozhoduje, a protože víme, že kupní cenu si každý dokáže spočítat sám, tak jsme rovnou započítali náklady na pořízení a provoz v prvních 10 letech.

V našem srovnání se také dočtete, jaký typ domácí čističky odpadních vod (ČOV) je vhodný pro vypouštění do podzemních nebo povrchových vod. Zjistíte, jak dobře čistička čistí nebo třeba jak je velká, a zda bude potřeba ji betonovat.

Porovnání domovních čistíren odpadních vod (ČOV) Asio, Envi-Pur a Aquatec

Standardem naší práce v Zakře je vždy s našimi klienty diskutovat zvolené řešení a pomoci s výběrem. K výbornému projektu patří i správný výběr domovní ČOV, poraďte se s námi a společně najdeme to nejlepší řešení.

Tip: Přečtěte si také:


  4 replies to "Velké srovnání domovních ČOV (2019)"

  • Profilový obrázek Marta SCHWARZOVÁ

   Dobrý den, potřebuji radu ohledně domácí čističky odpadních vod.
   Před 14dny mi náhle zemřel manžel a já nyní potřebuji vyřešit možnost vypouštění vyčištěné vody z žumpy u našeho domu. Máme plastovou asi 5kubíkovou žumpu, tu velikost nevím přesně, přepaženou jednou příčkou. Necháváme jí tak 1xza 3týdny vyvážet, ale vždy to dělal manžel. Já sama to nezvládnu a tak jsme se rozhodli to vyřešit navždy čističkou. Máme vybudované potrubí (vodoteč), která končí v potoce do kterého natékají dešťové vody, jelikož náš dům je předposlední v uličce a není zde kanalizace ani vodovod a cesta je mírně klopená k nám na pozemek a veškerá povrchová voda teče přes náš pozemek. manžel to vyřešil kanály a takovým truhlíkem s mřížkou. Můžete mi prosím poradit nějakou vhodnou čističku, která by se dala napojit na stávající žumpu a vypouštěla vodu do té vodoteče. Nejlépe, čističku, která by se umístila přímo do stávající žumpy. Trvale bydlíme již jen 2 osoby, ale víkendy býváme většinou v 5-6osobách. Potřebuji komplet, tedy od dokladů a projektu pro úřady, tak výkopové práce (pokud budou potřeba), betonáž a osazení a spuštění čističky. Děkuji za vaší odpověď. M.Schwarzová

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den paní Schwarzová,

    Děkuji za Vaši důvěru, pokud jste dvě osoby, pak bych na základě našeho srovnání viz. zde: http://zakra.cz/blog/srovnani-domovnich-cov-2019/

    Doporučil výrobek společnosti ASIO Monocomp, popřípadě Aquatec. Obě zvládnou Vaši poptávku. Zároveň jsem požádal kolegu, aby se na Vás obrátil s nabídkou dalších služeb.

    Děkuji Vám za důvěru a přeji pěkný den,
    MK

  • Profilový obrázek Petr Foltanek

   Dobrý den navazuji na dnešní rozhovor čističky do zasaku a vzdálenosti mezi sebou na dešťové srážky do zasaku. Pokud je možnost v jednom kompletu. Dále bych potřeboval poradit zda se vyplatí čistička pro dvě osoby při spotřebě 150l. za den jestli tak při malém množství bude fungovat jak má. Jaké jsou shruba roční náklady provozu. Kal pokud je možné kompostovat. Mobil 602470725.

   • Mgr. Michal Kraus Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den,

    Děkuji za Váš dotaz. Kolega se s Vámi spojí a zodpoví všechny Vaše dotazy. Děkuji a přeji pěkný den,
    Michal Kraus

Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.