Když jsme se začali zabývat trhem domovních čističek odpadních vod, velmi nás trápilo, že neexistuje jejich praktické srovnání. Něco, co by vám rychle řeklo: “Jasně, tohle je moje volba”. Jedinou možností výběru představuje filtrování na e-shopech, které ale nezohledňuje všechny důležité aspekty domovních čističek.  Z toho důvodu jsme se sami rozhodli přiložit ruku k dílu a vytvořit pro vás velké srovnání domácích ČOV (2019).

Naše vlastní srovnání domovních ČOV

Podobný problém jako klienti řešili i naši projektanti. Čas od času si klient vybere projekt méně známé značky a my zjišťujeme, zda například daný typ vyhovuje vsaku do podzemních vod nebo zda s ČOV nebude mít problém úředník na odboru životního prostředí.

Dali jsme proto dohromady nejznámější typy a nejčastěji využívané ČOVky na trhu. Naše srovnání domovních ČOV zahrnuje následující typy:

 • ASIO VARIOcomp-5K
 • ASIO IDEAL-PZV
 • Envipur BioCleaner 6 Basic
 • Aquatec AT6
 • Aquatech micro JA 0,75

Také víme, že naše klienty trápí pořizovací a budoucí náklady na provoz. Především ekonomická stránka věci je to, co často rozhoduje, a protože víme, že kupní cenu si každý dokáže spočítat sám, tak jsme rovnou započítali náklady na pořízení a provoz v prvních 10 letech.

V našem srovnání se také dočtete, jaký typ ČOV je vhodný pro vypouštění do podzemních nebo povrchových vod. Zjistíte, jak dobře čistička čistí nebo třeba jak je velká, a zda bude potřeba ji betonovat.

Porovnání domovních ČOV Asio, Envi-Pur a Aquatec

Standardem naší práce v Zakře je vždy s našimi klienty diskutovat zvolené řešení a pomoci s výběrem. K výbornému projektu patří i správný výběr domovní ČOV, poraďte se s námi a společně najdeme to nejlepší řešení.

Tip: Přečtěte si také:


  2 replies to "Velké srovnání domovních ČOV (2019)"

  • Marta SCHWARZOVÁ

   Dobrý den, potřebuji radu ohledně domácí čističky odpadních vod.
   Před 14dny mi náhle zemřel manžel a já nyní potřebuji vyřešit možnost vypouštění vyčištěné vody z žumpy u našeho domu. Máme plastovou asi 5kubíkovou žumpu, tu velikost nevím přesně, přepaženou jednou příčkou. Necháváme jí tak 1xza 3týdny vyvážet, ale vždy to dělal manžel. Já sama to nezvládnu a tak jsme se rozhodli to vyřešit navždy čističkou. Máme vybudované potrubí (vodoteč), která končí v potoce do kterého natékají dešťové vody, jelikož náš dům je předposlední v uličce a není zde kanalizace ani vodovod a cesta je mírně klopená k nám na pozemek a veškerá povrchová voda teče přes náš pozemek. manžel to vyřešil kanály a takovým truhlíkem s mřížkou. Můžete mi prosím poradit nějakou vhodnou čističku, která by se dala napojit na stávající žumpu a vypouštěla vodu do té vodoteče. Nejlépe, čističku, která by se umístila přímo do stávající žumpy. Trvale bydlíme již jen 2 osoby, ale víkendy býváme většinou v 5-6osobách. Potřebuji komplet, tedy od dokladů a projektu pro úřady, tak výkopové práce (pokud budou potřeba), betonáž a osazení a spuštění čističky. Děkuji za vaší odpověď. M.Schwarzová

   • Mgr. Michal Kraus

    Dobrý den paní Schwarzová,

    Děkuji za Vaši důvěru, pokud jste dvě osoby, pak bych na základě našeho srovnání viz. zde: https://zakra.cz/blog/srovnani-domovnich-cov-2019/

    Doporučil výrobek společnosti ASIO Monocomp, popřípadě Aquatec. Obě zvládnou Vaši poptávku. Zároveň jsem požádal kolegu, aby se na Vás obrátil s nabídkou dalších služeb.

    Děkuji Vám za důvěru a přeji pěkný den,
    MK

Komentáře

Zanechte nám tu komentář nebo dotaz. Váš email nebude veřejný.